ProIK - İnsan Kaynakları Yönetim Bilgi Sistemi


Ön Bilgi
ProIK İnsan Kaynakları Yönetim Bilgi Sistemi, güncel mevzuat ile uyumluludur. İsteğe bağlı olarak mevzuat desteğide sağlanmaktır. Türkiye genelinde bugüne kadar yaklaşık 40.000 kamu çalışanının maaş ve özlük işlemleri ProIK üzerinden yapılmıştır.

Web tabanlı mimarisi sayesinde son kullanıcı için ek kurulum yapmanıza gerek yoktur. İşlemlerinizi yapmak için tek ihtiyacınız bir internet tarayıcısı(browser). ProIK, tablet ve akıllı telefonların güncel tarayıcı sürümlerini destekler.

ProIK Online İşlemler modülü ile tüm çalışanlarınız kendileri ile ilgili verileri görebilirler. İsteğe bağlı veri güncelleme, resim ekleme, belge yükleme gibi süreçleri kişiye özel olarak Online İşlemler modülü ile gerçekleştirebilirsiniz.

ProIK, kimlik paylaşım sistemi (KPS), ÖSYM, T.C. Merkez Bankası ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hitap web servisleri ile tam entegre çalışır.

SGK Hitap süreçlerinin tamamını ProIK içerisinden(SGK Hitap sitesine kullanıcı girişi yapmadan) gerçekleştirebilirsiniz. Hitap entegrasyonun da web servislere çoklu veya tek bir veri gönderme-alma yeteneği ile çift yönlü senkronizasyon sağlanmıştır. Bu sayede işlemlerinizi hem doğru hem de hızlı bir şekilde tek bir platform içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
Güvenlik
ProIK, kullanıcılarına çok yönlü koruma ve yetkilendirme sunar;
  • Ekran bazında yetkilendirme
  • Ekran kontrolleri bazında yetkilendirme
  • Servis bazında yetkilendirme
  • Veri bazında yetkilendirme
  • Veri girişi son kullanıcı tarafında doğrulama kontrolleri (sayı, text ve tarih)
  • Saldırılara karşı giriş ekranlarında güvenlik onayı(Captcha)
  • İsteğe bağlı olarak dijital imza entegrasyonu
Teknik Özellikler
Microsoft Asp.Net platformunda geliştirilmiş web tabanlı bir yazılımdır. Kullanıcı dostu arayüze sahip ekranlardan oluşur. Güçlü bir raporlama sistemine sahiptir. Program içine entegre edilmiş özel bir rapor sihirbazı sayesinde sorgular oluşturabilir ve kişiselleştirilmiş farklı içerikli raporlar hazırlanabilir.

Çıktı Formatları

Adobe Acrobat Reader

Microsoft Excel

Microsoft Word
Tüm çıktılar dünya standartlarında kullanılan PDF (portable document format), Microsoft Excel, Microsoft Word formatlarında oluşturulur. Raporları kendi bilgisayarınıza kaydedebilir, kendi arşiv verilerinizi oluşturabilirsiniz.

ProIK Tanıtım Menüsü

Ekran Görüntüleri
Ön Bilgi
657 5510/5434 Tahakkuk Servisi
SGK Tahakkuk Servisi
Sağlık Servisi
Kıdem Servisi
Atama ve Kadro Servisi
Sicil - Özlük Servisi
Hizmet İçi Eğitim Servisi
SGK Hitap Entegrasyonu
Kimlik Paylaşım Sistemi (KPS) Entegrasyonu

Demo talebi için tıklayınız
Prometus ProIK Kamu için hazırlanmış web tabanlı en iyi insan kaynakları uygulamasıdır. İnsan Kaynakları, Personel Otomasyonu, Web tabanlı İnsan Kaynakları, Personel Yazılımı, insan kaynakları yönetim bilgi sistemi, Kamu Hitap Entegrasyonu, İnsan Kaynakları yazılımı, Personel Yazılımı, Netten Brüte, Brütten Nete, SGK, 657 sayılı kanun personel, HRM, SGK Hitap, Hitap Uyumlu